Jesteś tutaj:

Ogłoszenie o naborze na Kierownika działu wsparcia środowiskowego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Ogłoszenie z dnia 08.02.2019 r.

ul. Zygmunta Krasińskiego 14

64-800 Chodzież

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży

OGŁASZA NABÓR

NA STANOWISKO PRACY

KIEROWNIKA DZIAŁU WSPARCIA ŚRODOWISKOWEGO

w pełnym wymiarze czasu pracy

  1. Wymagania niezbędne:

Kandydatką/kandydatem na w/w stanowisko może być osoba, która:

    1. Posiada obywatelstwo polskie;

    2. Posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;

    3. Nie był/a skazany/a prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;

    4. Posiada wykształcenie wyższe;

    5. Posiada co najmniej 5-letni staż pracy.

  1. Wymagania dodatkowe:

    1. Co najmniej roczny staż pracy w ośrodkach pomocy społecznej;

    2. Posiada biegłą znajomość przepisów z zakresu:

  • ustawy o pomocy społecznej oraz aktów wykonawczych do ustawy,

  • Kodeksu Postępowania Administracyjnego,

  • ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie,

  • ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

    1. Doświadczenie w zarządzaniu zespołem;

    2. Znajomość obsługi komputera i programów biurowych;

    3. Umiejętność sprawnej organizacji pracy;

    4. Umiejętność poruszania się w przepisach prawnych.

  1. Zakres obowiązków

  1. organizowanie i kierowanie pracą Działu Wsparcia Środowiskowego,

  2. kierowanie działalnością podległych pracowników zgodnie z przepisami prawa oraz zasadami organizacji pracy,

  3. dokonywanie odpowiedniego podziału pracy oraz ustalanie zakresów czynności pracowników i przedstawianie ich Dyrektorowi do aprobaty,

  4. bieżące monitorowanie zmian obowiązujących przepisów oraz mających wejść w życie aktów prawnych dotyczących zadań realizowanych przez podległy mu Dział oraz informowanie o zmianach Dyrektora oraz pracowników Działu,

  5. przeprowadzanie kontroli efektów pracy i okresowe oceny pracy podległych pracowników,

  6. informowanie Dyrektora o stanie realizacji zadań oraz potrzebach związanych z funkcjonowaniem podległego mu Działu,

  7. opracowywanie materiałów analitycznych i sprawozdawczości z zakresu podległego Działu,

  8. nadzorowanie przestrzegania przez podległych pracowników zachowania tajemnicy służbowej i zasad etyki zawodowej oraz przestrzegania przepisów bhp i p. poż.,

  9. organizowanie okresowych narad pracowników na tematy związane z realizacją zadań Działu,

  10. organizowanie zastępstwa podległych pracowników,

  11. przeglądanie i dekretowanie poczty pomiędzy właściwych rzeczowo pracowników Działu,

  12. koordynowanie oraz nadzorowanie właściwego stosowania przez podległych pracowników instrukcji kancelaryjnej,

  13. koordynowanie oraz nadzorowanie działań podległych pracowników w zakresie ochrony danych osobowych oraz archiwizowania akt,

  14. wnioskowanie do Dyrektora w sprawach nagradzania lub karania podległych pracowników.

  1. Preferowane cechy osobowościowe kandydatów:

    1. Szacunek dla ludzi, wrażliwość na problemy społeczne;

    2. Samodyscyplina, samodzielność w działaniu oraz wykazywanie własnej inicjatywy;

    3. Cierpliwość, odpowiedzialność;

    4. Empatia, życzliwość;

    5. Kierowanie się zasadami etyki zawodowej;

    6. Kreatywność, komunikatywność;

    7. Umiejętność rozwiązywania konfliktów interpersonalnych;

    8. Radzenie sobie w sytuacjach trudnych (stresowych, konfliktowych, pod presją czasu);

    9. Samodzielność w podejmowaniu decyzji;

    10. Dążenie do podnoszenia kwalifikacji i umiejętności zawodowych.

  1. Warunki pracy na stanowisku:

    1. Pełen wymiar czasu pracy;

    2. Dobowa norma czasu pracy - 8 godzin, tygodniowa norma czasu pracy - 40 godzin;

    3. Praca w godzinach: Poniedziałek – Piątek od 730 do 1530

    4. Miejsce pracy: Chodzież ul. Zygmunta Krasińskiego 14.

  1. Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chodzieży, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w miesiącu styczniu br. wynosił powyżej 6%.

  1. Wymagane dokumenty:

    1. Życiorys;

    2. List motywacyjny (własnoręcznie podpisany przez kandydata) zawierający szerszą rekomendację swojej kandydatury na stanowisko Kierownika Działu Wsparcia Środowiskowego;

    3. Wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie;

    4. Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;

    5. Kopie dokumentów potwierdzających staż;

    6. Kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie;

    7. Podpisane oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych;

    8. Podpisane oświadczenie o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;

    9. Podpisane oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji.

  1. Wymagane dokumenty aplikacyjne w zamkniętych kopertach z adresem kandydata należy składać osobiście w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży przy ul. Zygmunta Krasińskiego 14 lub pocztą (liczy się data wpływu do Ośrodka) na adres Ośrodka z dopiskiem: „Nabór na Kierownika Działu Wsparcia Środowiskowego” w terminie do dnia 22.02.2019 r. do godz. 14.00.

  1. Aplikacje,które wpłyną do Ośrodka po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

  1. Nabór przeprowadzony będzie w dwóch etapach:

Etap I. Sprawdzenie warunków formalnych oraz wstępna ocena merytoryczna.

Etap II. Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chodzieży przy ul. Zygmunta Krasińskiego 14.

  1. Nabórprzeprowadzi komisja powołana przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży. O terminie i miejscu przeprowadzenia naboru kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

  1. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej (http://bip.wokiss.pl/chodziezm/bip/oferty-pracy/miejskie-jednostki-organizacyjne.html) oraz na tablicy informacyjnej w siedzibie Ośrodka.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV (z uwzględnieniem dokonanego przebiegu kariery zawodowej), powinny być własnoręcznie podpisane i opatrzone klauzulą: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).

Załączniki do pobrania

Dyrektor

Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

w Chodzieży

Arleta Galla